Oficiální stránky SDH Dolní Němčice

Aktuálně

11. kolo JOL Pavlov 2011

Hned v neděli, po sobotní soutěži ve Vraníně se soupeření o další body v JOL-ce, přesunulo do Pavlova. Tato soutěž patří mezi nejoblíbenější závody našeho seriálu, a to nejen u závodníků, ale i u diváků. Rychlá dráha vyloženě pobízí k osobním rekordům, kterému napomáhá i tradičně slunečné počasí.

Rovná třicítka mužských družstev a 11 ženských odstartovala své pokusy, urvat nějaké ty bodíky ve 13:00.

Během dne se stalo několik pořadatelem způsobených nepříjemností, ale k tomu se vrátím na konci článku.

Na pochybách nikoho nenechali kluci ze Sedlatic. Potřebují potrénovat na poslední kolo Ex, a že jim to jde, tak to se stačí podívat na nejlepší čas dne. 16: 50 (14:46LP nej proud dne). Uznejte sami, to je fakt brutální. 

Druzí skončili, stejně jako v sobotu Staroříšáci. Škoda, že jim to tam takhle pěkně nepadá celou sezonu, je to radost se na ně dívat. 2 tedy stará Říše 17:34 (16:92LP)

Třetí domácí Pavlov A. Před domácím publikem se blýskli časem 17:38

Jako čtvrtí v celkovém pořadí Boršov. V opakovaném pokuse zastavili časomíru na hodnotě 17:50

Páté místo jsme obsadili my. Po meších chybách koši, stroji a rozdělovači můžeme děkovat bohu za čas 17:53

Hned za nás se zařadili Mladoňovice. Jak jsem již psal, kluci začínají vystrkovat růžky. S časem 17:59 6. místo. Kluci, jen tak dál.

7. místo s časem 17:65 obsadili kluci z Jakubova s našim Socím na béčkách

8. místo pro Olešníky. Čas 17:70

9. místo a poslední čas pod 18 sec dali kluci z Krasonic též na druhý pokus. Čas 17:91No a první desítku uzavřeli Urbaňáci s hodně proházeným, ale jistě kvalitním týmem, jen jim to dnes úplně nesedlo. Urbanov 18:29

Naše béčko si dalo téže pěkný čas a konečně v kompletním družstvu pokořili hranici 19:sec a to s časem 18:53


U žen jistě stojí za zmínku čas holek z Nevcehle 16:27 (15:83PP) no a jak jinak nez 1. místo

2. místo Trnava 18:28

3. místo Rozseč 18:44

 

Do finálového pavouka, který probíhá systémem vyřazování (tzv. K.O) postupuje 8 nejlepších ze základního kola. To jsme s velkým štěstím vyhráli. V prvním rozběhu jsme vyřadili družstvo z Boršova. Ve druhém, po přešlapu proudaře čáry stříkání, vypadli Sedlatice, a v úplném finále jsme potkali Jakubov a ty jsme o fous též porazili. Takže na zlaté putovní proudnici přibude i štítek s názvem našeho SDH.

 

Abych se vrátil k tématu, co jsem na začátku nakousl. Pořadatelé nějak nestačili aktualizovat startovku, během soutěže proběhlo ještě několik prohazování, posouvání se startovními pozicemi a vznikl zmatek. Někteří po provedení svého pokusu podali protest (na který mají samozřejmě nárok). Důvod protestu byl krátký čas na přípravu. Protest jim byl Radou Ligy uznán. A mohli svůj pokus opakovat. Můj názor je takový, že pokud nebyli na svůj pokus řádně připraveni (ne svojí vinou) měli požádat o odklad startu, pozdržení či něco takového, a ne si stoupnout na čáru, zkusit útok a poté si stěžovat. Tak by to chodit nemělo. V pravidlech toto zatím pořešené neni, ale do budoucna budeme doufat, že si toto pořadatel řádně pohlídá a nebudou vznikat zbytečné spory o regulérnosti pokusů. Vím, že se mnou hodně lidí nebude sdílet tento názor, ale já to tak cítím.

My jestli chceme obájit titul z roku 2008, tak budeme muset pořádně zabrat, Sedlatice se na nás dotáhli na 11 bodovou ztrátu, a to nejni skoro nic. Tak se necháme překvapit 10. září ve Staré Říši.

 

Průběžné pořadí:

  1. 1. Dolní Němčice 145 bodů
  2. 2. Sedlatice 132 bodů
  3. 3.Olešná 111 bodů
  4. 4. Stará Říše 86 bodů
  5. 5. Pavlov 83 bodů
  6. 6. Předín 83 bodů
  7. 7. Boršov 78 bodů
  8. 8. Krasonice 71 bodů
  9. 9. Mladoňovice 50 bodů
  10. 10.Urbanov 47 bodůFoto u naši Ewženky i u NosihoOO

Ewík natočila i pár VIDEÍ


Žádné komentáře