Oficiální stránky SDH Dolní Němčice

Aktuálně

Noční Telč 2011

První zářijový víkend již tradičně znamená, že se místo nočního odpočinku přesune spousty lidí na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči, kde se odehrává obrovská podívaná v podání dobrovolných hasičů a disciplíně zvaná požární útok. Již od rána můžeme slyšet hukot mašin, které ovládají naši nástupci, prostě děti. Během odpoledne, po dětech, plynule naváže soutěž žen, a po setmění začíná mužská kategorie. Jedná se o exhibici pozvaných družstev z celé ČR. Parádní atmosféru nočních závodů doplňují nádherné podloubí, zdobené baráčky a zámek, které jsou typické pro náměstí v Telči. Tento rok nás všechny jistě příjemně potěšilo i krásné počasí s jasnou oblohou a nočními teplotami kolem 17°C. Prostě paráda jak cip. I přes překrásné počasí je zdejší trať velice zrádná. Pro mnohé je nepochopitelné, jak „špatné“ časy tady padají, ale kostky, i když se po nich nádherně běží, u základny kloužou a hadice se na nich chovají zcela nepředvídatelně.

Letos se sem sjelo na 58 družstev mužů (dámy odpustí, snad se článek o jejich soutěžním zápolení objeví někde jinde). Startovní listinu si tradičně poskládali pořadatelé sami.

Kolem půl deváté vyběhlo na dráhu první družstvo. A v první desítce to vypadalo následovně.

 

První desítku uzavírali kluci z Olšovce. Ti běhají své útoky se zhasnutým motorem, který startují až při útoku ( dost vtipné bylo, když na ně někdo z davu křičel „máte chcípnutou mašinu“) a svůj pokus dokončili v čase 18:93

 

Deváté místo obsadili lonští vítězové této soutěže ze Starého Lískovce s časem 18:86.

 

Osmé Sedlatice. Po prostřiku na levém proudu čas 18:60 (17:37PP) a tedy 8. místo.

 

7. Renmotor Jinonice. Tihle borci zaběhli čas 18:57(17:77 1.terč)

 

Šesté místo jsme obsadili my. S dobře rozběhnutým útokem jsme dosáhli našeho historicky nejky času v Telči a zároveň i našeho nejky umístění. Tedy čas 18:43 a 6. místo.

 

Stejného času dosáhli kluci ze Staré Říše (kde se mj. bude odehrávat poslední kolo JOLky, již tuto sobotu 10.9 2011) a pro nás neznámé Tatobity. Jen o 0,02sec nás tyto dvě družstva porazila. Teď přesně nevím, jak toto pořadatelé vyřešili s umístěním . Každopádně čas 18:41 pro oba a 5. a 4. místo.

 

Bronzové místo obsadili (počítám, že se chtěli umístit lepší, ale i tak je 3. místo paráda) domácí plantážníci. Též pro prostřik čas 18:26(17:60 1.terč).

 

2. místo připadlo Trnavě. Tito chlapi též umí a jejich umístění a ani čas neni náhoda. Čas17:99 pro Trnavu a 2. místo

 

Zvítězit dokázali Plumlováci a to dokonce v rekordním čase dráhy. Tak jsme po delší době mohli slyšet blahozpěv v jejich podání. Za čas 17:50 si opravdu zasloužili vyhrát.

 

V soutěži bylo i mnoho nepovedených pokusů. Bohužel i velmi kvalitních družstev jako jsou například Lavičky, Výčapy, Únětice, Bezděkov p. Třemšínem a mnoho jiných.

I přesto si myslím, že si většina lidí (jak diváků, tak soutěžících) ze soutěže odveze hezké vzpomínky a zážitky.

Jelikož se letos nebude konat ani Lenin a ani October Cup, tak Telč byla asi letos poslední velké exhibice. Nezbývá nám, než se těšit na příští rok.

Nás ale ještě čeká poslední kolo JOLky v Říši, kde se bude rozhodovat o celkovém prvenství a celkově o dalším pořadí.

Tak sportu 3X …..

Žádné komentáře