Oficiální stránky SDH Dolní Němčice

Tak různě

Psalo se o nás v novinách

S koncem léta pomalu končí i hasičská sezona s disciplinou Požární Útok. Letos se v ní velmi dobře dařilo klukům z Dolních Němčic.

V krátkosti bych rád shrnul jejich celkové účinkování v Jihlavské lize i mimo ní.

Disciplína požární útok je poslední dobou čím dál více oblíbená mezi všemi dobrovolnými hasiči. Proto není divu, že se tato královská disciplína požárního sportu rozmáhá po celé české, i slovenské republice. Dolní Němčice se převážně věnují Jihlavské Open Lize (JOL). Již z názvu této ligy je zřejmé, že je otevřená pro kohokoliv a to jak pro pořádající, tak pro soutěžící družstva. Její účinkování se rozléhá od jindřichohradeckého, přes třebíčský, jihlavský, až po okres Havlíčkův Brod.

Již od 2. kola, které se odehrávalo na domácí půdě si družstvo z Němčic dokázalo podržet příčku nejvyšší v průběžném pořadí. Na všech kolech JOLky se umísťovali na předních příčkách, např. v Radkově s časem 17:50 sec obsadili 2. místo, v Sedlejově s časem 17:64 sec obsadili příčku nejvyšší. S dostatečným náskokem se probojovali až k samému závěru ligy. Na posledních 3 závodech si kluci celkové vítězství trošku zkomplikovali menším škobrtnutím, ale vše nakonec pro ně dobře dopadlo a i po posledním kole zůstali na 1. místě. A tak se SDH Dolní Němčice stali dvojnásobnými vítězi Jihlavské Open Ligy (jednou již ligu vyhráli v roce 2008, a podruhé letos 2011)

V celkovém pořadí pro rok 2011 to vypadalo následovně

1. Dolní Němčice (JH) 155 bodů
  2. Sedlatice (JI) 132 bodů
  3. Olešná (HB) 111 bodů

Družstvo z Němčic zavítalo i na různé celorepublikové exhibiční závody, a to např. na největší mezinárodní soutěž VŘSR o putovní pohár V.I. Lenina (recese) konaném v Širokém Dole u Poličky, kde se v konkurenci 111 (z celé ČR i SR) družstev umístili na krásném 7. místě s časem 14:97 sec (běhalo se na zkrácené trati na 2 B )

Dále byli pozvaní na noční soutěž v Telči, kde je dráha specifická svým povrchem z kostek (soutěží se na náměstí). V konkurenci nejlepších družstev z celé republiky se umístili na 6. místě s časem 18:43 sec.

Je vidět, že i přes značné změny v sestavě v loňském roce to klukům šlape a dokážou promluvit do výsledků hasičského sportu na republikové úrovni.

Soutěžní družstvo by tuto cestou chtělo poděkovat sboru dobrovolných hasičů Dolní Němčice za podporu ve sportu, Městu Dačice za finanční podporu a v neposlední řadě i divákům a kamarádům za krásné sportovní zážitky